РОЗПОРЯДЖЕННЯ АДМІНІСТАТИВНОЇ КОЛЕГІЇ № 12-р від 18.09.2018

Опубліковано 06 листопада 2018 року о 11:07

 

АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОЛЕГІЇ

 

 

18.09.2018 р. №12-р

Справа №2-26.206/12-2018

 

 

Про початок розгляду справи

про порушення законодавства

про захист економічної конкуренції

 

 

Адміністративна колегія Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, розглянувши подання Відділу досліджень та розслідувань територіального відділення про початок розгляду справи від 18.09.2018 №2-06/92-пр,

 

ВСТАНОВИЛА:

 

 

(1) Миколаївським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України (надалі – Відділення, територіальне відділення), на виконання доручення Голови Антимонопольного комітету України від 15.01.2018р. №13-01/35, проводиться дослідження щодо наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях товариства з обмеженою відповідальністю «Термосистемс» (ідентифікаційний код юридичної особи 40903794) та приватного виробничо-налагоджувального підприємства «Нікоінтерм» (ідентифікаційний код юридичної особи 32508277) під час їх спільної участі у процедурах публічних закупівель, проведених різними замовниками протягом 2017р.

(2)     В ході здійснення відповідного дослідження територіальним відділенням встановлено наступне.

(3)     Товариство з обмеженою відповідальністю «Термосистемс» (ідентифікаційний код юридичної особи 40903794, адреса: 54030, м. Миколаїв, вул. Спаська, буд. 26/1) (надалі – ТОВ «Термосистемс»), згідно з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб − підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/), зареєстровано 20.10.2016 року. Основним видом діяльності Товариства, згідно даних органів статистики про основний вид економічної діяльності юридичної особи, є електромонтажні роботи, код КВЕД 43.21.

(4)     Приватне виробничо-налагоджувальне підприємство «Нікоінтерм» (ідентифікаційний код юридичної особи 32508277, адреса: 54003, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, буд. 129-А, кв.1) (надалі – ПВНП «Нікоінтерм») згідно з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб − підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/) зареєстровано 26.05.2003 року. Основним видом діяльності Товариства, згідно даних органів статистики про основний вид економічної діяльності юридичної особи, є монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, код КВЕД 43.22.

(5)   За результатами моніторингу системи електронних торгів «ProZorro» територіальним відділенням встановлено, що ТОВ «Термосистемс» та ПВНП «Нікоінтерм» (надалі разом – Учасники) протягом 2017 року систематично приймали участь разом у електронних процедурах публічних закупівель, а саме за ідентифікаторами:

- UA-2017-06-07-002425-b;

- UA-2017-10-04-002131-b;

- UA-2017-10-04-002204-b;

- UA-2017-11-10-003024-b;

- UA-2017-11-10-003018-b (надалі – процедури закупівель).

(6)     З метою встановлення обставин, які можуть свідчити про вчинення Учасниками порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, територіальним відділенням було проведено порівняльний аналіз документів, що входять до складу тендерних пропозицій учасників на предмет наявності схожостей та помилок, які об’єктивно зумовлені вимогами та оформленням тендерної документації замовників процедур публічних закупівель, та помилок/схожостей, які носять суб’єктивний характер та жодним чином не пов’язані зі специфікою тендерної документації та вимог замовників.

(7)     Здійснено дослідження на предмет наявності між Учасниками вказаних процедур закупівель відносин контролю в розумінні визначення статті 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

(8)               За результатами проведеного комплексного дослідження Відділенням було встановлено, що ТОВ «Термосистемс» та ПВНП «Нікоінтерм» під час участі у вищевказаних процедурах закупівель діяли не як самостійні суб’єкти господарювання, та узгоджували свою поведінку.

(9)     Метою проведення торгів є отримання замовником найкращої пропозиції, тобто одержання товару належної якості за оптимальною ціною. Змагальність учасників торгів передбачає самостійні дії (поведінку) кожного з учасників і зумовлює для здобуття перемоги пропонування кращих умов за найнижчими цінами; якщо учасники торгів домовляються між собою (узгоджуються) щодо умов своїх пропозицій конкурсних торгів, то усувається й самостійність в їх поведінці.

(10) Відповідно до підпункту 28 пункту 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі», тендер (торги) - це здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів згідно з процедурами, установленими цим Законом (крім переговорної процедури закупівлі).

(11) Такий конкурентний відбір забезпечується лише завдяки наявності конкуренції між учасниками торгів.

(12)      Згідно зі статтею 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції» конкуренція - це змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб’єкт господарювання не може визначати умови обороту товару на ринку.

(13)      Отже, Закон України «Про захист економічної конкуренції» допускає досягнення переваг за рахунок саме власних досягнень суб'єктів господарювання. У випадку ж, коли учасники торгів домовляються (узгоджують свою поведінку між собою) один з іншим щодо умов своїх пропозицій конкурсних торгів, то усувається й самостійність в їх поведінці, а як наслідок, і конкуренція між ними під час проведення процедур закупівель. Якщо ж учасники замінили конкуренцію між собою на координацію, то покупець не отримує той результат, який би він отримав в умовах справжньої конкуренції. За результатами таких торгів перемагає учасник торгів не внаслідок конкурентного відбору, наявність чого відповідно до законодавства є обов’язковою умовою при визначенні переможця. Тому такі узгоджені дії учасників торгів спотворюють ці ж самі торги (тендери).

(14)      В даному випадку, Учасники під час участі у вказаних процедурах закупівель не змагалися між собою, оскільки діяли не самостійно, а узгоджували свої дії, тому усунули конкуренцію між собою. В результаті був спотворений основний принцип торгів - здійснення конкурентного відбору учасників, відповідно, право на укладення договору було отримано переможцем не на конкурентних засадах.

(15)      Частиною першою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» передбачено, що узгоджені дії, які призвели чи можуть призвести до усунення конкуренції, є антиконкурентними узгодженими діями. Антиконкурентними узгодженими діями відповідно до пункту 4 частини другої статті 6 цього Закону визначаються, зокрема узгоджені дії, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів). Вчинення антиконкурентних узгоджених дій забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із цим Законом.

(1)   Отже, дії ТОВ «Термосистемс» та ПВНП «Нікоінтерм», які полягають в узгодженні своєї поведінки під час участі у процедурах публічних закупівель за ідентифікаторами UA-2017-06-07-002425-b, UA-2017-10-04-002131-b, UA-2017-10-04-002204-b, UA-2017-11-10-003024-b та UA-2017-11-10-003018-b, містять ознаки п’ятьох порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

 

Виходячи із наведеного, керуючись статтею 14 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», статтями 36, 37 Закону України «Про захист економічної конкуренції», пунктом 11 Положення про територіальне відділення Антимонопольного комітету України, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 23.02.01 р. № 32-р, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.03.01 р. за № 291/5482, із змінами та доповненнями, пунктом 203 Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (Правила розгляду справ), затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19.04.1994р. №5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 06.05.1994р. за №90/299, адміністративна колегія Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України,

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Розпочати розгляд справи за власною ініціативою у зв’язку з наявністю у діях товариства з обмеженою відповідальністю «Термосистемс» (ідентифікаційний код юридичної особи 40903794, адреса: 54030, м. Миколаїв, вул. Спаська, буд. 26/1) та приватного виробничо-налагоджувального підприємства «Нікоінтерм» (ідентифікаційний код юридичної особи 32508277, адреса: 54003, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, буд. 129-А, кв.1) ознак п’ятьох порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів наступних торгів (тендерів), проведених різними замовниками протягом 2017 року:

- технічне переоснащення котельні Володимирівської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ст. Казанківського району Миколаївської області, вул. 50 років Жовтня №1 за кодом ДК 021:2015: 45230000-8 — Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (ідентифікатор процедури закупівлі UA-2017-06-07-002425-b);

- капітальний ремонт окремих вузлів обладнання індивідуальних лічильників газу для населення (побутових споживачів) в житлових будинках Інгульського району м. Миколаєва за кодом ДК 021:2015: 45330000-9 — Водопровідні та санітарно-технічні роботи (ідентифікатор процедури закупівлі UA-2017-10-04-002131-b);

- капітальний ремонт окремих вузлів обладнання індивідуальних лічильників газу для населення (побутових споживачів) в житлових будинках Інгульського та Корабельного районів м. Миколаєва за кодом ДК 021:2015: 45330000-9 — Водопровідні та санітарно-технічні роботи (ідентифікатор процедури закупівлі UA-2017-10-04-002204-b);

- реконструкція котельні та теплових мереж з впровадженням енергозберігаючих технологій Лисогірської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Первомайського району Миколаївської області за кодом ДК 021:2015: 45230000-8 — Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (ідентифікатор процедури закупівлі UA-2017-11-10-003024-b);

- Будівництво топкової з впровадженням енергозберігаючих технологій Новопетрівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Снігурівського району Миколаївської області за кодом ДК 021:2015: 45230000-8 — Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (ідентифікатор процедури закупівлі UA-2017-11-10-003018-b) .

 

2. Доручити збирання та аналіз доказів у справі Відділу досліджень і розслідувань.

 

 

 

Голова адміністративної колегії

Миколаївського обласного

територіального відділення

Антимонопольного комітету України В. Харченко

 

 

 

 

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux