Верховний Суд остаточно підтвердив законність та обґрунтованість рішення органу Антимонопольного комітету України, яким суб’єкт господарювання – виробник молочної продукції, що постачається по території всієї України, втретє був притягнутий до відповідальності за вчинення акту недобросовісної конкуренції.
З повним текстом постанови Верховного суду від 08.07.2021 у справі № 915/1889/19 можна ознайомитись за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/98266084.
Рішенням адміністративної колегії Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 20.06.2019 № 7-ріш визнано дії ТОВ «Миколаївмолпром», як правонаступника ПрАТ «Миколаївмолпром», порушенням, передбаченим статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».
При розгляді справи встановлено, що ПрАТ «Миколаївмолпром» повідомляло на етикетці своєї продукції - масло солодковершкове «Селянське» (72,5% жиру, дата виготовлення 02.07.2017, маса 10 кг), такі позначення як «масло солодковершкове» та «ДСТУ 4399:2005», згідно з яким не допускається наявність у маслі солодковершковому немолочних жирів, проте, які фактично містилися у складі вказаного продукту, чим поширювало неправдиві відомості щодо назви продукту, його споживчих властивостей та стандарту, якому відповідає продукт, а саме, що вказаний продукт є маслом і відповідає вимогам ДСТУ 4399:2005, і які могли вплинути на наміри невизначеного кола осіб щодо придбання цього продукту.
Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору.
Тому повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих відомостей про склад продукції через розміщення на її упаковках інформації таким способом може вплинути на наміри споживачів щодо придбання цього товару.