Портал в режимі тестування та наповнення
Неправомірне використання у господарській діяльності позначення, схожого на торговельні марки, які інша особа раніше почала використовувати
Опубліковано 22 липня 2021 року о 12:42

До Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України звернулось із заявою ТОВ «Цифротех» (м. Дніпро) щодо неправомірного використання фізичною особою-підприємцем (м. Миколаїв) у підприємницькій діяльності позначення «МОБІЛОЧНА», яке є схожим на позначення «МОБІЛОЧКА», яке раніше почав використовувати Заявник у власній господарській діяльності, що може призвести до змішування з його діяльністю.

У ході розгляду заяви встановлено, що ТОВ «Цифротех» у 2014 році отримав на законних підставах право на використання у господарській діяльності торговельних марок, власником яких є ТОВ «Алло», та які містять позначення «Мобілочка».

Фізична особа-підприємець, починаючи з кінця 2019 року розмістив на приміщеннях трьох магазинів, в яких він здійснює продаж мобільних телефонів та аксесуарів у місті Миколаєві, вивіски з позначенням  «МОБІЛОЧНА».                                

За результатами проведення дослідження встановлено, що позначення «МОБІЛОЧНА», яке нанесено на вивіски зазначених магазинів, є схожим настільки, що його можна сплутати із знаками для товарів і послуг, елементами яких є позначення «МОБІЛОЧКА», зокрема позначення є схожими за звуковими та смисловими ознаками, містять зображення стилізованої фігурки ведмедика, що посміхається, є схожими за кольоровою гамою.  

В свою чергу, ТОВ «Цифротех» не надавало фізичній особі-підприємцю дозволу/згоди на використання ним у власній господарській діяльності позначення «МОБІЛОЧНА», яке є схожим із позначенням «МОБІЛОЧКА».

Такі дії фізичної особи-підприємця містять ознаки порушення, передбаченого ст. 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді неправомірного використання позначень.

Ураховуючи наведене, на підставі статті 46 Закону України «Про захист економічної конкуренції» адміністративною колегією Відділенням 10.06.2021 надані фізичній особі-підприємцю обов’язкові для розгляду рекомендації № 65/24-рк/к припинити вчинення дій, які містять ознаки наведеного порушення. Наразі фізична особа-підприємець повідомив про готовність виконати рекомендації Відділення та розпочав вжиття заходів щодо їх виконання

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux